Predstavitev

Naša šolska knjižnica ima okoli 18.000 enot knjižničnega gradiva (knjige, serijske publikacije, avdio in video gradivo) in se nahaja v samem središču šole, tik ob šolski avli. S svojim gradivom in delovanjem podpira vzgojno-izobraževalni proces šole in je namenjena vsem učencem in delavcem šole.

V knjižnici si lahko učenci in drugi člani šolske knjižnice izposojajo knjižnično gradivo, berejo, prelistavajo revije, iščejo informacije po različnih virih, se učijo, pišejo domače naloge, izdelujejo referate in druge pisne izdelke ter se seznanjajo s knjižničnimi novostmi.

Vključujejo se lahko tudi v druge kulturne dejavnosti (knjižne uganke, knjižni kviz, izbor moje najljubše knjige, razgovori o prebranih knjigah….). V dogovoru z učitelji potekajo v knjižnici bibliopedagoške ure, razstave in druge aktivnosti.

Od 1. 11. 2022 dalje imajo učenci tretje triade tudi možnost izposoje elektronskih knjig preko portala sBiblos.